PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31654}
8,1 31 483
oceny
8,1 10 1 31483
8,8 32
oceny krytyków
Persona
powrót do forum filmu Persona

Na plus jest oryginalność filmu i gra aktorek i na tym plusy się jednak kończą. No może jeszcze dodam, że tak gdzieś do połowy filmu, ta psychologiczna gra intryguje i trzyma w napięciu, ale później jest już tylko gorzej. Ponadto scenariusz robi się strasznie naciągany, np. kiedy pielęgniarka podaje się za pacjentkę przy jej mężu i oddaje mu się, przecież to kpina z widzów, nie możliwe jest, aby mąż (nawet nie widomy) nie rozpoznał, że to nie jego żona. O zakończeniu juz lepiej w ogóle nie wspominać.

Mam takie wrażenie, że Bergman w większości swoich filmów wylewał swoje osobiste lęki, kompleksy i życiowe nie powodzenia (np. utrata wiary, brak umiejętności prawdziwego kochania), zaś masa ludzi dorabia do tego niesamowitą ideologię i okrzykuje niemal kazdy jego film Arcydziełem.

ocenił(a) film na 10
COSTA_3

"Mam takie wrażenie, że Bergman w większości swoich filmów wylewał swoje osobiste lęki, kompleksy i życiowe nie powodzenia (...)" czy nie na tym, w jakże dużym stopniu, sztuka właśnie polega?

COSTA_3

Jego filmy są arcydziełami, bo są nowatorskie i osobne w środkach wyrazu i poruszanych treściach. Są osobiste i mocne, do tego perfekcyjnie zrealizowane. Tak, masz rację - Bergman opiera filmy na swoich własnych lękach, ale właśnie tak powstaje sztuka. Widzę, że nie miałeś z teorią sztuki wiele do czynienia.

ocenił(a) film na 6
COSTA_3

"tak gdzieś do połowy filmu, ta psychologiczna gra intryguje i trzyma w napięciu, ale później jest już tylko gorzej"

W pełni się zgadzam, miałem identyczne odczucia. Bergman na pewno był nowatorski i odważny, ale to nie znaczy, że wszystko mu wychodziło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones